Helsinki Zen Center sijaitsee ydinkeskustassa, Kalevankadun terassimaisella kävelykadulla, lähellä Stockmannin tavarataloa. Korkeat ikkunat ovat lounaaseen ja päästävät paljon valoa tilaan. Tumma puinen lattia on siperiankuusesta. Vuokraamme 144 neliön tilojamme päivisin ja viikonloppuisin.
Noin 80 m2 suuressa salissa kokoontuu meditaatio- ja joogaryhmiä, harrastetaan itämaista liikuntaa, pidetään esitelmiä ja juhlallisuuksia. Salissa on tilaa 60 istujalle. Meditaatiotyynyjä on 40 hengelle ja tuoleja on 20.
Noin 12 m2 työhuoneessa on työskennellyt päivisin mm. shiatsu-hierojia ja jäsenkorjaaja.
Keittiössä on mikrouuni, keittolevy, kahvinkeitin ja vedenkeitin. Tiloissa on lisäksi sohvanurkkaus noin 10 hengelle, 2 WC:tä, pukutilat sekä tilava eteinen.
Salissa on tilaa uusille, eheyttävän toiminnan parissa työskenteleville ammattilaisille ja yhdistyksille. Salin viikonloppuvuokra on 250 euroa, arkisin 35 €/tunti. Salin voi vuokrata myös kertaluontoisesti.
Tiedustelut 045 235 2871 tai yhteydenottolomake alla.



Hoitohuoneen (dokusanhuone) varaukset
ma | klo 11:00-19:00 | PKL Petra Vallisaari |
ti | klo 08:30-17:00 | – |
ke | klo 08:30-21:00 | PKL Petra Vallisaari |
to | klo 07:00-17:00 | optimiterapia.fi |
pe | klo 08:30-17:00 | PKL Petra Vallisaari |
Salin (zendo) varaukset
Muista katsoa myös koko päivän varaukset viikkonäkymän yläreunasta!